Mravenci

Vítejte na stránkách třídy Mravenečků

Třída Mravnců se nachází v 1. patře budovy školky. Sousedíme zde s kamarády Motýlky, se kterými máme společnou umývárnu. Letos máme ve třídě 25 dětí.Prostory jsou zde sice trochu menší, ale útulné. Děti využívají ke hraní první část třídy se stolečky, kde si kreslí, skládají různé skládačky, pucle, prohlížejí knížky, ale také stolují. V herně si pak na koberci např. staví z kostek, hrají s auty, stavebnicemi, kočárky či tančí.

Po příchodu si děti hrají dle své volby a nabídnuté činnosti paní učitelkou. Před svačinkou, která je v 8:30 se také zabýváme výtvarnou a pracovní činností. Po svačince si pak povídáme k tématu, hrajeme různé hry, cvičíme, učíme se písničky a básničky. Kolem 10. hodiny odcházíme ven. Poznáváme blízké okolí, nebo si hrajeme na zahrádce.

Jednou za měsíc budeme chodit cvičit do tělocvičny.

Ráno se děti schází od 6.30  hodin ve třídě .

Odpoledne si své dítě můžete vyzvednout do 16.30 hodin ve třídě ,v případě pěkného počasí na zahradě školky.

O Vaše děti pečují:

Ivana Preusslerová -   třídní učitelka

Renata Talaváňová -   druhá učitelka

Veronika Krieglerová    - provozní pracovnice

Telefonní čísla:

732 524 513  (Mobilní telefon)

Své děti prosím omlouvejte do 8.00 hodin.Na omluvné SMS  neodepisujeme.

Co  nás čeká v měsíci  listopadu?

5. 11.  -      pohádka v MŠ  -   Houbařská pohádka  - dopolední akce

6. 11.  -      tělocvična v ZŠ Pátova  - dopolední akce. Dejte dětem batůžek a 1x pití.

15.11.-       Les - výukový program na dopoledne ve školce. Začátek v 9.00 hodin.

18.11.-       Vánoční focení - focení ve školce dle objednávky,kterou jste již odevzdali tř. učitelce.

Co nás čeká v prosinci?

3.12.  -   Vánoční  zpívání dětí v Ambitu   - od 15.00 hodin. informace dodáme.

5.12. -     Mikuláš ve školce. Odpolední akce na zahradě MŠ.

10.12.-      Vánoční besídka u Mravenečků ve třídě od 15,00 hodin.

11.12.-      tělocvična v ZŠ Pátova - opět dejte dětem batůžek a pití.

16.12.-      Celodenní výlet do Kryštofova Údolí. Informace budou dodány.

18.12.-      Vánoční koncert v Crystalu od 15,30 hodin.Dopoledne proběhne generální zkouška.

20.12.-      Vánoční zpívání u stromečku-  dopolední akce v MŠ.Rozloučení před prázdninami.

Ostatní informace budou vždy vyvěšeny na nástěnkách v šatně a u třídy. Prosímm čtěte je.