Mravenci

Vítejte na stránkách třídy Mravenečků.

Třída Mravnců se nachází v 1. patře budovy školky. Sousedíme zde s kamarády Motýlky, se kterými máme společnou umývárnu. Letos máme ve třídě 25 dětí.Prostory jsou zde sice trochu menší, ale útulné. Děti využívají ke hraní první část třídy se stolečky, kde si kreslí, skládají různé skládačky, pucle, prohlížejí knížky, ale také stolují. V herně si pak na koberci např. staví z kostek, hrají s auty, stavebnicemi,  či tančí.

Po příchodu si děti hrají dle své volby a nabídnuté činnosti paní učitelkou. Před svačinkou, která je v 8:30 se také zabýváme výtvarnou a pracovní činností. Po svačince si pak povídáme k tématu, hrajeme různé hry, cvičíme, učíme se písničky a básničky. Kolem 10. hodiny odcházíme ven. Poznáváme blízké okolí, nebo si hrajeme na zahrádce.

Jednou za měsíc budeme chodit cvičit do tělocvičny.Z a pěkného počasí chystáme vycházky po České Lípě nebo  půldenní výlety do okolí.

Ráno se děti schází od 6.30  hodin ve třídě .

Odpoledne si své dítě můžete vyzvednout do 16.30 hodin ve třídě ,v případě pěkného počasí na zahradě školky.

Těšíme se na spolupráci s vámi rodiči a na naše nové Mravenečky.

O Vaše děti pečují ve třídě u Mravenečků:

Ivana Preusslerová -   třídní učitelka

Renata Talaváňová -   druhá učitelka

Veronika Krieglerová    - provozní pracovnice

Telefonní čísla:

732 524 513  (Mobilní telefon)

Své děti prosím omlouvejte do 8.00 hodin.Na omluvné SMS  neodepisujeme.

Ostatní informace budou vždy vyvěšeny na nástěnkách v šatně a u třídy. Prosímm čtěte je.

ZÁŘÍ

V měsíci září jsme se poznávali,učili jsme se jména kamarádů,seznamovali jsme se se školkou.

Byli jsme se podívat na výstavu v DDM Libertin , která se jmenovala "Co zahradníček vypěstoval". Děti poznávaly ovoce ,zeleninu,obilí,atd.

V pondělí 21.9. shlédneme pohádku ve školce s názvem "Mokrá pohádka".

Dále v měsíci říjnu půjdeme poprvé do tělocvičny v ZŠ Pátova, do knihovny na pohádku a připravujeme dopolední vycházku do lesa.

Od měsíce října nabízíme ve školce keramický kroužek.Pokud máte zájem nahlaste se u učitelky.

Z důvodu koronavirového opatření jsme doposud nesezvali schůzku rodičů.pokud máte jakékoliv dotazy,ptejte se třídní učitelky.

Ve fotogalerii nejdete naše první foto.