Vítáme Vás v dětské skupině Malých medvíďátek

Dětská skupina je koncipována jako veřejná služba péče o děti, která nabízí pravidelnou profesionální péči o děti od jednoho roku do dvou let v kolektivu maximálně dvanácti dětí.  Naše třída se nachází v přízemí budovy MŠ v Dolní Libchavě. Požadovaný provoz dětské skupiny je 5 dní v týdnu min. 8 hodin denně. Rozsah umístění dítěte záleží na dohodě mezi rodičem a zřizovatelem služby.

V dětské skupině zaručujeme kvalitu péče a finanční dostupnost pro všechny rodiče, kteří potřebují zajistit péči o své děti.

Též poskytujeme individuální výchovnou péči o svěřené dítě zaměřená na rozvoj schopností a návyků s ohledem na věk dítěte. Dále se zajišťuje bezpečnost a zdraví dítěte, jeho pobyt na čerstvém vzduchu, spánek v odpovídajícím hygienickém prostředí a osobní hygiena dítěte, včetně případného poskytování první pomoci. Tato péče o dítě je doplňkem péče rodinné, není její náhradou a odpovídá věkovým a individuálním potřebám dítěte.

Denní program u Malých medvíďátek:

• 6:30 - 8:00         Scházení dětí s ranním pozdravem, spontánní hra s hračkami dle vlastního výběru, přivítání dne
  • 8:00 - 8:30         Hygiena, svačinka
  • 8:30 - 9:30         Výchovné zaměstnání (rozumová, výtvarná, pracovní, tělesná, hudební a literární výchova (knihy -                                          rýmovačky, krátké básničky, rozvoj řeči a sebeobsluhy)
  • 9:30 - 11:00       Vycházka na čerstvém vzduchu - zahrada, procházka (délka pobytu je přizpůsobena počasí a                                                  ročnímu období), seznamujeme se s okolím a poznáváme krásy přírody
  • 11:00 - 11:30      Hygiena, oběd od naší paní kuchařky
  • 11:30 - 12:00      Hygiena, ukládání dětí a odchod některých dětí
  • 12:00 - 14:00      Odpočinek (čtení pohádky na kterou se dětičky moc těší a klid v postýlkách)
  • 14:00 - 14:30      Hygiena, odpolední svačinka
  • 14:30 - 16:00      Spontánní hra nebo pokračování dopolední edukační aktivity, pobyt na zahradě, postupné loučení                                         a odcházení dětí s rodiči domů

Omlouvání a odhlašování dětí nejlépe den předem, nejpozději však do 8:00 hodin téhož dne.

Kdo se těší na Vaše dětičky:

vedoucí, třídní chůva: Michaela Barešová

chůva: Naďežda Paulíková

paní kuchařka: Dana Hubálková

provozní pracovnice: Lucie Skřápková

Kontakty:

e-mailová adresa: mimi.dlibchava@seznam.cz

telefon: +420 487 871 377, +420 725 884 175

Co nás čeká v měsících 2019

BŘEZEN

19.3.      Jiráskovo divadlo - pohádka ,,Zlatovláska"