Vítejte u Cvrčků

Třída Cvrčků se nachází ve 2. patře hlavní budovy školy. Skládá se z herny s velkým množstvím hraček, stavebnic, máme zde kuchyňku a velkou knihovnou. Druhá část třídy slouží ke stolování, stolním hrám a děti se zde také připravují na vstup do základní školy. Třetí místnost je tělocvična a je společná i pro třídu Čmeláčků. Dalším společným prostorem je ložnice, kde děti odpočívají po obědě při čtení pohádky. Na chodbě se nachází společná umyvárna s WC a dále kuchyňka, která slouží k výdeji jídla. Třída Cvrčků  se intenzivně věnuje přípravě na školu. V tomto školním roce budeme pokračovat se seznamováním dětí s IT pomůckami a přípravách na vstup do ZŠ v rámci využití programu pro interaktivní tabule "Školka hrou". Ke cvičení, kromě naší školkové tělocvičny, budeme využívat i prostory zahrady MŠ, městský stadion a další vhodné prostory pro cvičení pod "největší střechou světa".Nadále budeme navštěvovat různé kulturní akce ve městě, městkou knihovnu, budeme se zúčastňovat různých vystoupení a celoškolkové akademie. Také shlédneme divadelní představení u nás v MŠ, ale navštívíme i naše městské divadlo. Pravidelně budeme chodit vystupovat na radnici kde, v rámci pásma pro jubilanty, předvedeme pásmo básniček, písniček a tanečků babičkám a dědečkům. Další radost jistě způsobí i vystoupení našich dětí na vítání miminek.

O vaše děti se starají:

třídní učitelka : Zuzana Jilemnická

slečna učitelka : Klára Fousková

provozní pracovnice : Lenka Kordiková

paní kuchařka : Jaroslava Vaverová

Pondělí : angličtina pro přihlášené děti.

Středa : keramický kroužek pro přihlášené děti

(dle rozpisu 2 skupiny po +14-ti dnech od 13. 30 do 15. 15 hodin)

Co nás čeká a nemine v říjnu 2017:

- 2. 10.  zahajuje svou činnost kroužek angličtiny (pro přihlášené děti)

- 4. 10. od 10.00 hodin v KD Crystal - koncert pro děti "Budeme si zpívat" - děti se mohou na koncert připravit "slavnostním oblečením"-nedávejte tento den, prosím Vás, dětem na sebe tepláčky či sportovní kalhoty. Ač budeme sedět v areálu kina, jde přeci jen o slavnostnější chvíli, dopřejte jim tedy možnost jiného zážitku - užít si atmosféru koncertu ve slavnostním duchu. Děkuji předem Zuzka :-)

PODĚKOVÁNÍ

Vážení dospěláci, moc Vám všem děkuji, za vstřícnost při přípravě dětí na dnešní koncert. Nejen já jsem velice ocenila vhodné oblečení dětí na tuto akci, ale i děti samy se dobře cítily a byly na sebe náležitě pyšné, když je vystupující pochválili. Snad se jim dnešní připravenost a kulturnost dobře uloží a zúročí vše v budoucnosti v dalším životě. Zuzka :-)

- 5. 10. dopoledne navštívíme spolu se "ČMELÁČKY" městské muzeum v České Lípě na akci "Den zvířat".

- 5. 10.  v 11. 30 hodin odcházejí na vystoupení pro jubilanty vybrané děti (informace ve třídě)-vystupujeme v obřadní síni OÚ v Č. Lípě

- 11. 10. od 14.30hodin se vybraná skupina dětí (informace ve třídě) zúčastní metodických dní pro učitele a ředitele MŠ s ukázkou činností v rámci projektu "Školka hrou".

- v pondělí 16. 10 2017, prosím Vás, nahlaste předběžný zájem o účast dítěte na školní akci: Naivní divadlo v Liberci- nově nastudovaná pohádka O Bajajovi.

Děkujeme

-17. 10 od 9. 30 hodin na zahradě MŠ "Drakiáda s Inkou-hudební pořad se soutěžemi a tanečky pro děti

- 24. 10. od 10. 00 hodin-pohádka v MŠ :" O vykutáleném štěstí" pohádku nám zahraje divadlo Matýsek z Nového Boru-děti se mohou nachystat na představení "vhodným oblečením"

Za všechny, kdož celý rok bdí nad "CVRČKY", přeje úspěšný školní rok             2017-2018 Zuzka Jilemnická :-)