Vítejte u Cvrčků

Třída Cvrčků se nachází ve 2. patře hlavní budovy školy. Skládá se z herny s velkým množstvím hraček, stavebnic, máme zde kuchyňku a velkou knihovnou. Druhá část třídy slouží ke stolování, stolním hrám a děti se zde také připravují na vstup do základní školy. Třetí místnost je tělocvična a je společná i pro třídu Čmeláčků. Dalším společným prostorem je ložnice, kde děti odpočívají po obědě při čtení pohádky. Na chodbě se nachází společná umyvárna s WC a dále kuchyňka, která slouží k výdeji jídla. Třída Cvrčků  se intenzivně věnuje přípravě na školu. V tomto školním roce budeme pokračovat se seznamováním dětí s IT pomůckami a přípravách na vstup do ZŠ v rámci využití programu pro interaktivní tabule "Školka hrou". Ke cvičení, kromě naší školkové tělocvičny, budeme využívat i prostory zahrady MŠ, městský stadion a další vhodné prostory pro cvičení pod "největší střechou světa".Nadále budeme navštěvovat různé kulturní akce ve městě, městkou knihovnu, budeme se zúčastňovat různých vystoupení a celoškolkové akademie. Také shlédneme divadelní představení u nás v MŠ, ale navštívíme i naše městské divadlo. Pravidelně budeme chodit vystupovat na radnici kde, v rámci pásma pro jubilanty, předvedeme pásmo básniček, písniček a tanečků babičkám a dědečkům. Další radost jistě způsobí i vystoupení našich dětí na vítání miminek.

O vaše děti se starají:

třídní učitelka : Zuzana Jilemnická

slečna učitelka : Klára Fousková

provozní pracovnice : Lenka Kordiková

paní kuchařka : Jaroslava Vaverová

Pondělí : angličtina pro přihlášené děti.

Středa : keramický kroužek pro přihlášené děti

(dle rozpisu 2 skupiny po +14-ti dnech od 13. 30 do 15. 15 hodin)

CO NÁS ČEKÁ V DUBNU:

3. 4. FOCENÍ (kdo se ještě nefotil)

3. 4. POHÁDKA V MŠ: „Jak koťátko zapomnělo mňoukat“

3. 4. 15-17. 00 hodin SETKÁNÍ S RODIČI ve třídě u Pavoučků

4. 4. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

6. 4. TENIS-návštěva tenisové haly-ukázková hodina

6. 4. ZÁPIS DO ZŠ (budoucí školáčci)

11. 4. CVIČENÍ V TĚLOCVIČNĚ (pitíčko, batoh, cvičební úbor)

12. 4. JUBILANTI-pásmo pro babičky a dědečky OÚ v České Lípě-vybrané děti (bílé silonky x bílé ponožky)

13. 4. PREZENTACE PROGRAMU „Školka hrou“ (vybrané děti) na semináři Čtenářské pregramotnosti pro pedagogy v MŠ

17. 4. ŠKOLNÍ VÝLET HERNA DĚTSKÝ SVĚT MÉĎA (přihlášené děti)

děti se budou scházet ve svých třídách (na ranní svačinu před odjezdem),

odjíždíme v 8.15 hodin autobusem od školky.

Na sebe pohodlné oblečení "bez ozdob"

(legíny x tepláky, triko s dlouhým rukávem + sebou na převlečení tričko, pitíčka, batoh)

Předpokládaný návrat mezi 15.30 - 16. 00 hod.

18. 4. 15-17. 00 hodin SETKÁNÍ S RODIČI ve třídě u Pavoučků

19. 4. SLAVÍČEK pěvecká soutěž v MŠ Šikulka (5 dětí)

19. 4. JUBILANTI-pásmo pro babičky a dědečky OÚ v České Lípě-vybrané děti (bílé silonky x bílé ponožky)

20. 4. PREZENTACE PROGRAMU „Školka hrou“

třída Cvrčci 12-13 hodin

na semináři Čtenářské pregramotnosti pro pedagogy v MŠ

24. 4. VYŠETŘENÍ ZRAKU V MŠ (objednané děti)

25. 4. CVIČENÍ V TĚLOCVIČNĚ (pitíčko, batoh, cvičební úbor)

26. 4. ČARODĚJNICE-odpolední zahradní slavnost pro rodiče a děti

27. 4. TENIS-návštěva tenisové haly-ukázková hodina

Podrobnější informace ve třídě 😊.