Vítejte u Cvrčků

Třída Cvrčků se nachází ve 2. patře hlavní budovy školy. Skládá se z herny s velkým množstvím hraček, stavebnic, máme zde kuchyňku a velkou knihovnou. Druhá část třídy slouží ke stolování, stolním hrám a děti se zde také připravují na vstup do základní školy. Třetí místnost je tělocvična a je společná i pro třídu Čmeláčků. Dalším společným prostorem je ložnice, kde děti odpočívají po obědě při čtení pohádky. Na chodbě se nachází společná umyvárna s WC a dále kuchyňka, která slouží k výdeji jídla. Třída Cvrčků  se intenzivně věnuje přípravě na školu. V tomto školním roce budeme pokračovat se seznamováním dětí s IT pomůckami a přípravách na vstup do ZŠ v rámci využití programu pro interaktivní tabule "Školka hrou". Ke cvičení, kromě naší školkové tělocvičny, budeme využívat i prostory zahrady MŠ, městský stadion a další vhodné prostory pro cvičení pod "největší střechou světa".Nadále budeme navštěvovat různé kulturní akce ve městě, městkou knihovnu, budeme se zúčastňovat různých vystoupení a celoškolkové akademie. Také shlédneme divadelní představení u nás v MŠ, ale navštívíme i naše městské divadlo. Pravidelně budeme chodit vystupovat na radnici kde, v rámci pásma pro jubilanty, předvedeme pásmo básniček, písniček a tanečků babičkám a dědečkům. Další radost jistě způsobí i vystoupení našich dětí na vítání miminek.

O vaše děti se starají:

třídní učitelka : Zuzana Jilemnická

slečna učitelka : Klára Fousková

provozní pracovnice : Lenka Kordiková

paní kuchařka : Jaroslava Vaverová

Pondělí : angličtina pro přihlášené děti.

Středa : keramický kroužek pro přihlášené děti

(dle rozpisu 2 skupiny po +14-ti dnech od 13. 30 do 15. 15 hodin)

Co nás čeká a nemine v prosinci 2017:

4. 12. 2017 Čert a Mikuláš v KD Crystal (dopoledne)

5. 12 2017 Čert a Mikuláš v MŠ- odpolední akce ( prosíme oblek, čerta, anděla, nebo Mikuláše už od rána do třídy)

6. 12. 2017 Tělocvična (prosíme batůžek + malé pití)

12. 12. 2017 Vánoční koncert od 15:30 hod v KD Crystal (dopolední zkouška- prosíme batůžek + malé pití)

19. 12. 2017 Divadlo Matýsek v MŠ

19. 12. 2017 Zpívání u stromečku na náměstí od 16:45 hod (pouze pro vybrané děti)

20. 12. 2017 Výlet do Kryštofova Údolí

22. 12. 2017 Vánoční zpívání v MŠ (dopoledne)