Vítejte u Cvrčků

Třída Cvrčků se nachází ve 2. patře hlavní budovy školy. Skládá se z herny s velkým množstvím hraček, stavebnic, máme zde kuchyňku a velkou knihovnou. Druhá část třídy slouží ke stolování, stolním hrám a děti se zde také připravují na vstup do základní školy. Třetí místnost je tělocvična a je společná i pro třídu Čmeláčků. Dalším společným prostorem je ložnice, kde děti odpočívají po obědě při čtení pohádky. Na chodbě se nachází společná umyvárna s WC a dále kuchyňka, která slouží k výdeji jídla. Třída Cvrčků  se intenzivně věnuje přípravě na školu. V tomto školním roce rozšíříme přípravu budoucích školáčků o práci s časopisem Včelička a dále se zapojíme do nového projektu "Školka hrou", kde budeme , mimo jiné, děti seznamovat s prací na interaktivní tabuli. Ke cvičení, kromě naší školkové tělocvičny, budeme pravidelně využívat, spolu se Čmeláčky, tělocvičnu v ZŠ Pátova. Nadále budeme navštěvovat různé kulturní akce ve městě, městkou knihovnu, budeme se zúčastňovat různých vystoupení a celoškolkové akademie. Také shlédneme divadelní představení u nás v MŠ, ale navštívíme i naše městské divadlo. Pravidelně budeme chodit vystupovat na radnici kde, v rámci pásma pro jubilanty, předvedeme pásmo básniček, písniček a tanečků babičkám a dědečkům. Další radost jistě způsobí i vystoupení našich dětí na vítání miminek.

O vaše děti se starají:

třídní učitelka : Zuzana Jilemnická

slečna učitelka : Klára Fousková

provozní pracovnice : Lenka Kordiková

paní kuchařka : Lucie Vávrová

Pondělí : angličtina pro přihlášené děti.

Středa : keramický kroužek pro přihlášené děti

(dle rozpisu 2 skupiny po +14-ti dnech od 13. 30 do 15. 15 hodin)

Přehled plánovaných akcí a výletů:

6. 6.: akademie MŠ:

-dopoledne zkouška v "KD Crystal"

(v MŠ do 7. 30 hodin, sebou batůžek, pitíčko a džínsy na vystoupení)

-odpoledne vystoupení dětí od 15. 30 hodin

(děti si budete moci vyzvednout u šatem po ukončení celého programu a převlečení dětí)

8. 6. : chovatelský kroužek

9. 6. - 10. 6. : spaní v MŠ (konec akce v sobotu v 8. 00 hodin)

12. -16. 6.: cykloškola (přihlášené děti)

20. 6.: výlet do Starých Splavů (celá školka-vlakem a lodí)