Vítejte u Cvrčků

Třída Cvrčků se nachází ve 2. patře hlavní budovy školy. Skládá se z herny s velkým množstvím hraček, stavebnic, máme zde kuchyňku a velkou knihovnou. Druhá část třídy slouží ke stolování, stolním hrám a děti se zde také připravují na vstup do základní školy. Třetí místnost je tělocvična a je společná i pro třídu Čmeláčků. Dalším společným prostorem je ložnice, kde děti odpočívají po obědě při čtení pohádky. Na chodbě se nachází společná umyvárna s WC a dále kuchyňka, která slouží k výdeji jídla. Třída Cvrčků  se intenzivně věnuje přípravě na školu. V tomto školním roce budeme pokračovat se seznamováním dětí s IT pomůckami a přípravách na vstup do ZŠ v rámci využití programu pro interaktivní tabule "Školka hrou". Ke cvičení, kromě naší školkové tělocvičny, budeme využívat i prostory zahrady MŠ, městský stadion a další vhodné prostory pro cvičení pod "největší střechou světa".Nadále budeme navštěvovat různé kulturní akce ve městě, městkou knihovnu, budeme se zúčastňovat různých vystoupení a celoškolkové akademie. Také shlédneme divadelní představení u nás v MŠ, ale navštívíme i naše městské divadlo. Pravidelně budeme chodit vystupovat na radnici kde, v rámci pásma pro jubilanty, předvedeme pásmo básniček, písniček a tanečků babičkám a dědečkům. Další radost jistě způsobí i vystoupení našich dětí na vítání miminek.

O vaše děti se starají:

třídní učitelka : Zuzana Jilemnická

slečna učitelka : Klára Fousková

provozní pracovnice : Lenka Kordiková

paní kuchařka : Jaroslava Vaverová

Pondělí : angličtina pro přihlášené děti.

Středa : keramický kroužek pro přihlášené děti

(dle rozpisu 2 skupiny po +14-ti dnech od 13. 30 do 15. 15 hodin)

POZOR! ANGLIČTINA-náhradní termíny:

15. 6. + 19. 6. + 22.6.

-první skupina ve 12. 15 hodin

-druhá skupina ve 13.00 hodin

termín pro rodiče-ukázková hodina = 28. 6. 2018

od 15.00 a 15.30 hodin

(dvě skupiny dle pořadí, jak chodí děti na angličtinu)

ČERVEN 2018 U CVRČKŮ:

1. 6. Mezinárodní den dětí-dopolední akce pro děti v MŠ

6. 6. AKADEMIE MŠ V KD CRYSTAL V ČESKÉ LÍPĚ

od 15.30 hodin -těšíme se na vás 😊.

7. 6. DOPOLEDNÍ FOCENÍ NA ZAHRADĚ MŠ-VŠICHNI

7. 6. TÁTOVÉ A MÁMY, POJĎTE SI HRÁT S NÁMI

-závěrečná besídka dětí ze třídy Cvrčků pro rodiče a přátele MŠ

od 15. 30 hodin v pavilonu, třída Pavoučci-těšíme se na vás 😊.

8. 6. Spaní v MŠ

12. 6. BOTANICUS-školní výlet (předem přihlášené děti)

20. 6. Třídní výlet-Ekocentrum Brniště

26. 6. Celoškolkový výlet do Starých Splavů

-výlet vlakem a lodí-všechny děti z MŠ

27. 6. LETEM SVĚTEM-závěrečná odpolední zahradní slavnost pro rodiče a přátele MŠ- těšíme se na vás 😊.

Podrobnější informace ve třídě a na nástěnce 😊.