MravenciMravenec

Vítáme Vás u Mravenců

Třída Mravnců se nachází v 1. patře budovy školky. Sousedíme zde s kamarády Motýlky, se kterými máme společnou umývárnu. Letos máme ve třídě 22 dětí. Prostory jsou zde sice trochu menší, ale útulné. Děti využívají ke hraní první část třídy se stolečky, kde si kreslí, skládají různé skládačky, puzzle, prohlížejí knížky, ale také stolují. V herně si pak na koberci např. staví z kostek, hrají s auty, stavebnicemi, či tančí.

Po příchodu si děti hrají dle své volby a nabídnuté činnosti paní učitelkou. Před svačinkou, která je v 8:30 si s dětmi povídáme v kroužku, kde sepřivítáme básničkou ,,Dobrý den'', poté opakujeme básničky, které jsme se společně naučily, učíme se spočítat naše kamarády apod. Po svačince si pak povídáme k tématu, hrajeme různé hry, učíme se písničky a básničky. Kolem 10. hodiny odcházíme ven, poznáváme blízké okolí, nebo si hrajeme na zahrádce.

Jednou za měsíc budeme chodit cvičit do tělocvičny. Za pěkného počasí chystáme vycházky po České Lípě nebo  půldenní výlety do okolí.

Celý týden se děti schází od 6.30 hodin ve třídě Mravenců a další týden ve třídě Motýlků, kde si děti vyzvedne v 7:15 hodin, paní učitelka Jitka Derflerová.

Odpoledne si své dítě můžete vyzvednout od 15:00 do 16.30 hodin ve třídě, v případě pěkného počasí na zahradě školky.

Těšíme se na spolupráci s vámi rodiči a na naše Mravenečky.

O Vaše děti pečují ve třídě u Mravenečků:

Adéla Beitlová -   třídní učitelka

Jitka Derflerová       -   druhá učitelka

Alexandra Saxunová - asistent pedagoga

Mirka Traupová    -  provozní pracovnice

Miroslava Pražáková a Monika Kučerová - paní kuchařky

Telefonní čísla:

732 524 513  (Mobilní telefon)

email: msarbesova - mravenci@seznam.cz

Své děti prosím omlouvejte do 8.00 hodin. Zprávy si přečteme, ale neodepisujeme.

Ostatní informace budou vždy vyvěšeny na nástěnkách v šatně a u třídy. Prosíme Vás, čtěte je.

Co nás čeká v říjnu?

26.10 Divadlo Koloběžka ,, O kouzelené mašince ''

24.10. Tělocvična

20.10. Vánoční focení

19.10. Zavírání zahrady ( dopolední akce )

Co nás ještě čeká v září?

29.9. Tělocvična

21.9. Výstava hub - dopolední akce na zahradě školky

15.9. Zahradník - výstava ovoce a zeleniny ( LIBERTIN )

Těšíme se na společnou spolupráci, Vaše paní učitelky.