Mravenci

Vítejte na stránkách třídy Mravenečků

Třída Mravnců se nachází v 1. patře budovy školky. Sousedíme zde s kamarády Motýlky, se kterými máme společnou umývárnu. Letos máme ve třídě 13 chlapců a 11 dívek. Prostory jsou zde sice trochu menší, ale útulné. Děti využívají ke hraní první část třídy se stolečky, kde si kreslí, skládají různé skládačky, pucle, prohlížejí knížky, ale také stolují. V herně si pak na koberci např. staví z kostek, hrají s auty, stavebnicemi, kočárky či tančí.

Po příchodu si děti hrají dle své volby a nabídnuté činnosti paní učitelkou. Před svačinkou, která je v 8:30 se také zabýváme výtvarnou a pracovní činností. Po svačince si pak povídáme k tématu, hrajeme různé hry, cvičíme, učíme se písničky a básničky. Kolem 10. hodiny odcházíme ven. Poznáváme blízké okolí, nebo si hrajeme na zahrádce.

Ráno se děti schází od 6.30. do 7.00 hodin ve sborovně  ,po 7. hodině pak ve třídě.

Odpoledne si své dítě můžete vyzvednout do 16.00 hodin ve třídě ,v případě pěkného počasí na zahradě školky.

Od 16 .00 do 16.30 budou děti v přízemí ve sborovně.

O Vaše děti pečují:

Ivana Preusslerová -   třídní učitelka

Renata Talaváňová -  střídající učitelka

Vlaďka Sochorová   - provozní pracovnice

Michala Koštová       - pedagogická asistentka

Jana Němcová          - třídní učitelka od Motýlků

Telefonní čísla:

732 524 513  (Mobilní telefon)

Své děti prosím omlouvejte do 8.00 hodin.Na omluvné SMS  neodepisujeme.

Co  nás čeká v měsíci prosinci?

5.12. -   přijde do školky čert a Mikuláš

Odpolední akce pro rodiče s dětmi   na zahradě MŠ. Mravenečci půjdou s paní učitelkou

podle časového harmonogramu v 16.25 hodin. Sraz rodičů s dětmi  před šatnou

Více informací na nástěnce ve školce.

11.12.  - vánoční koncert - v KD Crystal

Dopoledne proběhne v Crystalu generální zkouška.Dejte proto dětem batůžek a 1x pití.

Odpoledne začne koncert  v 15,30 hodin.Dejte dětem na sebe kalhoty, nejlépe modré džíny

již ráno  do školky.Po koncertu si vyzvedněte své děti před šatnou mravenečků.

12.12.  - vánoční besídka Mravenečků

Zveme všechny rodiče na besídku, která se nuskuteční od 15,30 hodin v pavilonku MŠ.

Prosím dejte dětem ráno do školky trochu cukroví.

18.12.  - výlet za Ježíškem - Kryštofovo  Údolí.

Celodenní výlet vlakem. Pokud vaše dítě nepojede, prosím nahlaste ve školce. Více info  na nástěnce.

19.12.  -tělocvična    -  batoh a 1x pití

21.12.  - vánoční zpívání

Děti se rozloučí v tomto roce se svými kamarády  a zazpívají si koledy.Dopolední akce - celá školka.

24.12. -2.1.  2019     bude školka uzavřena.

Všem rodičům i dětem přejeme krásné  a pohodové Vánoce  a do nového roku 2019 hodně zdraví a spokojenosti.

Ostatní informace budou vždy vyvěšeny na nástěnkách v šatně a u třídy. Prosímm čtěte je.