Mravenci

Vítejte na stránkách třídy Mravenečků

Třída Mravnců se nachází v 1. patře budovy školky. Sousedíme zde s kamarády Motýlky, se kterými máme společnou umývárnu. Letos máme ve třídě 14 chlapců a 12 dívek. Prostory jsou zde sice trochu menší, ale útulné. Děti využívají ke hraní první část třídy se stolečky, kde si kreslí, skládají různé skládačky, pucle, prohlížejí knížky, ale také stolují. V herně si pak na koberci např. staví z kostek, hrají s auty, stavebnicemi, kočárky či tančí.

Po příchodu si děti hrají dle své volby a nabídnuté činnosti paní učitelkou. Před svačinkou, která je v 8:30 se také zabýváme výtvarnou a pracovní činností. Po svačince si pak povídáme k tématu, hrajeme různé hry, cvičíme, učíme se písničky a básničky. Kolem 10. hodiny odcházíme ven. Poznáváme blízké okolí, nebo si hrajeme na zahrádce.

O Vaše děti pečují:

Ivana Preusslerová - třídní učitelka

Nikola Šmejkalová - s. učitelka

Lenka Kordíková - provozní pracovnice

Telefonní čísla:

732 524 513  (Mobilní telefon)

Co nás čeká v únoru?

úterý    6.2. -    karneval v MŠ  - dopolední akce.Dětem oblečte masku již ráno do třídy.

středa  7.2. -   tělocvična

čtvrtek 8.2.-    návštěva Vodního hradu Lipý v České Lípě - prohlídka sklepení - dopoledne

středa  21.2.  -Naivní divadlo v Liberci-  představení pro děti -"Žluté-modrá-zelený ".

Odjezd od mš již v 7.15 hodin. Bližší informace budou na nástěnce. Dětem dejte

pěkné oblečení do divadla.

Další informace budou vyvěšeny na nástěnkách ve školce.