Mravenci

Vítejte na stránkách třídy Mravenečků

Třída Mravnců se nachází v 1. patře budovy školky. Sousedíme zde s kamarády Motýlky, se kterými máme společnou umývárnu. Letos máme ve třídě 14 chlapců a 12 dívek. Prostory jsou zde sice trochu menší, ale útulné. Děti využívají ke hraní první část třídy se stolečky, kde si kreslí, skládají různé skládačky, pucle, prohlížejí knížky, ale také stolují. V herně si pak na koberci např. staví z kostek, hrají s auty, stavebnicemi, kočárky či tančí.

Po příchodu si děti hrají dle své volby a nabídnuté činnosti paní učitelkou. Před svačinkou, která je v 8:30 se také zabýváme výtvarnou a pracovní činností. Po svačince si pak povídáme k tématu, hrajeme různé hry, cvičíme, učíme se písničky a básničky. Kolem 10. hodiny odcházíme ven. Poznáváme blízké okolí, nebo si hrajeme na zahrádce.

O Vaše děti pečují:

Ivana Preusslerová - třídní učitelka

Nikola Šmejkalová - s. učitelka

Lenka Kordíková - provozní pracovnice

Telefonní čísla:

732 524 513  (Mobilní telefon)

Co nás čeká v  dubnu?

3.4.   -         Focení dětí  - náhradní termín focení pro děti ,které se ještě nefotily na tablo.

Prosím přiveďte děti alespoň na focení ráno v 9. 00 hodin.

3. 4.  -         Pohádka v MŠ  -   "O koťátku,které zapomnělo mňoukat"

4. 4.  -         Tělocvična

6. 4.  -         Ekocentrum Brniště   - výukový program s názvem "Voda"

Do školky přiveďte děti do 7.00 hodin. S sebou 1x pití a batůžek.

17. 4. -      "Méďa ,Béďa  "  - herna . Výlet pro přihlášené děti. Více info v MŠ.

18.4.  -       Tělocvična

26. 4. -       Čarodějnice  - odpolední akce pro rodiče a děti

.

Prosím rodiče nemocných dětí,aby přivedli své dítě v pátek 16.3. na dopoledne                                    do školky na focení !  Děkuji.

Další informace budou vyvěšeny na nástěnkách ve školce.