Mravenci

Vítejte na stránkách třídy Mravenečků

Třída Mravnců se nachází v 1. patře budovy školky. Sousedíme zde s kamarády Motýlky, se kterými máme společnou umývárnu. Letos máme ve třídě 14 chlapců a 12 dívek. Prostory jsou zde sice trochu menší, ale útulné. Děti využívají ke hraní první část třídy se stolečky, kde si kreslí, skládají různé skládačky, pucle, prohlížejí knížky, ale také stolují. V herně si pak na koberci např. staví z kostek, hrají s auty, stavebnicemi, kočárky či tančí.

Po příchodu si děti hrají dle své volby a nabídnuté činnosti paní učitelkou. Před svačinkou, která je v 8:30 se také zabýváme výtvarnou a pracovní činností. Po svačince si pak povídáme k tématu, hrajeme různé hry, cvičíme, učíme se písničky a básničky. Kolem 10. hodiny odcházíme ven. Poznáváme blízké okolí, nebo si hrajeme na zahrádce.

O Vaše děti pečují:

Ivana Preusslerová - třídní učitelka

Nikola Šmejkalová - s. učitelka

Lenka Kordíková - provozní pracovnice

Telefonní čísla:

732 524 513  (Mobilní telefon)

CO NÁS ČEKÁ V PROSINCI

5.12. -  Mikuláš a čerti  ve školce -  odpolední akce pro děti  a rodiče.

Své dítko si vyzvedněte ve třídě a převlékněte ho. Sraz mravenců u Anděla v 15.40 hodin.

Dál půjdeme společně.

7.12. -  Vánoční besídka Mravenečků na pavilonku od 15.00 hodin.

Děti si pro vás připravily  pásmo písniček a básniček. Těšíme se .

12.12. - Vánoční koncert naší školky v KD Crystal od 15.30 hodin.

-  ráno přijďte do školky s batůžkem a 1x pitím,půjdeme dopoledne na generální zkoušku

-  dětem dejte pěkné oblečení

- děti si vyzvedněte na závěr v šatně

13.12.   -  tělocvična

19.12. -pohádka v mš

20.12.  - výlet do Kryštofova údolí - Betlém a Ježíšek

- celodenní výlet

- informace ve školce

21.12.  - předvánoční posezení dětí s učitelkami u čaje ,vánočních koled a cukroví

- dopoledne ve třídě u Mravenečků s Ivou a Nikčou

- dejte prosím dětem do malé krabičky trochu cukroví

22.12.  -  vánoční zpívání ve školce -dopolední akce pro děti

Všem rodičům přejeme krásné a pohodové Vánoce a do nového roku hodně zdraví a těšíme se na spolupráci v příštím roce.

Ivana, Nikola - učitelky

Další informace budou vyvěšeny na nástěnkách ve školce.