Městské zařízení péče o děti do tří let, vznik dvou dětských skupin v naší školičce v Dolní Libchavě

Projekt počítá s komplexní rekonstrukcí objektu mateřské školy, jejíž součástí je i zajištění bezbariérovosti objektu, rekonstrukce zahrady a vnějšího prostranství, pořízení nábytku a dalšího vybavení včetně vybavení kuchyně a místností pro personál a také pořízení herních prvků. V zrekonstruovaných prostorách vznikne zázemí pro dvě dětské skupiny, z nichž první s kapacitou 12 míst bude určena pro děti ve věku 1 – 2 roky a druhá skupina s kapacitou 20 míst pro děti ve věku 2 – 3 roky. Zbývající kapacitu doplní oddělení mateřské školy, tj. oddělení určené pro děti ve věku 3 – 6 let.

Projekt přispěje ke zkvalitnění infrastruktury, uspokojení poptávky po umístění nejmladších dětí ve věku 1 – 3 roky a k posílení veřejných služeb, zaměstnanosti a vzdělanosti.

Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).