JEŽEČCI

Vítáme vás na stránce třídy "Ježečků".

Naše třída se nachází v 1. patře mateřské školy. Je prostorná, útulná, plná barev a světla.

Má několik částí. Najdeme zde jídelnu, hernu a ložnici. Je zde prostorná šatna, sociální zařízení a sklad na materiál a pomůcky. Vše pěkně pohromadě.

Zde si můžou děti hrát, kreslit, zpívat, cvičit, svačit, a po obědě v klidu odpočívat. Samozřejmě jsou i řízené činnosti, jejich obsah je podle ročního období, i podle různých témat jako například: dopravní tématika, sebeobsluha, fauna a flóra,....

Ve třídě se snažíme vytvořit takovou atmosféru, aby se zde děti cítily spokojeně a bezpečně. Dětem nasloucháme, poskytujeme jim pocit důvěry a podporujeme je v jejich úspěších a samostatnosti. Mezi dětmi se snažíme o vytvoření kamarádských vztahů, spolupráci a dále o vypěstování a upevňování hygienických návyků a správného chování. Důraz také klademe na spolupráci s rodiči, se kterými se snažíme být v co neužším kontaktu.  To proto, aby děti byly co nejvíce v pohodě.

Naši třídu navštěvuje 25 dětí od 2,5 až 4 roky.

Provoz třídy je od 7.00 do 15.30 hod. V jiné časy jsou děti u Veverek.

Paní učitelky:  Iva Brandejsová - třídní učitelka

Barbora Skálová

Prosíme ,omlouvejte děti na telefonním čísle 731 449 142 , stačí poslat SMS, do 8 hodin. Na SMS neodpovídáme, když stihneme, pošleme vám :-).

Jsme kamarádi a s úsměvem chodíme do školky i ze školky.

Název pro letošní rok je "Stavíme si pro radost"  a podle toho se budou připravovat různé akce a zahradní slavnosti pro děti a rodiče.

PROVOZ TŘÍDYCartoon-Igel | Public Domain Vektoren

6.30 -  8.30     Příchod dětí, ranní hry

8.00 - 8.30     Komunikativní kruh, pohybová činnost, hygiena

8.30 - 8.45     Ranní svačina, hygiena

8.45 - 9.45     Dopolední činnosti (řízené činnosti, volná hra,...) pitný režim průběžně

9.45 - 11.30     Pobyt venku, hygiena

11.30 - 12.00     Oběd, příprava k odpočinku

12.00 - 14.30     Odpočinek, oblékání, hygiena

14.30 - 14.45     Odpolední svačina, hygiena

14.45 - 16.30     Odpolední činnosti a hry, rozcházení dětí

Akce říjen 2021

8.10. Pohádka " 20 000 mil pod mořem" 10.30h.

22.10. Pohádka " O princezně Kolobejdě"  10h.

Putování za veverkou

Akce září 2021

8.9. Pohádka "Okouzelné mačince"  10,00h.

22.9.  Zahajovací slavnost v dopoledních hodinách