VÍTÁME VÁS V MATEŘSKÉ ŠKOLE ARBESOVA

Do naší "školičky" dochází denně cca 90 dětí, ale zapsaných jich máme 122. To je maximální kapacita školy a je naplněna.

Naše děti jsou rozděleny do 6 tříd a pečuje o ně 12 učitelek včetně ředitelky, 2 asistentky pedagoga, 1 školní asistentka 8 nepedagogických pracovnic včetně ekonomky.

Děti si ve školce hrají a dovádějí, ale také tancují, zpívají písničky, přednášejí básničky, tvoří ze všech možných dostupných a bezpečných materiálů (nejraději z keramické hlíny, ale také z papíru, textilu, přírodnin, korálků, fima, ...). V zimě staví sněhuláky a pletou šály na pletacím mlýnku, na jaře sejí velikonoční osení, v létě batikují, na podzim kuchtí z ovoce a zeleniny, před vánoci pečou perníky a sušenky. To není zdaleka všechno, ještě spousta dalších hrátek probíhá v našich třídách a hernách a nejen tam.

Ve školce máme dostatek hraček, učebních pomůcek a výtvarného materiálu, také máme tři pianina a jedny varhany. Máme jen jednu televizi a DVD přehrávač, ale to nám stačí, stejně není čas dívat se na televizi (máme pořád co dělat a když je hezky, tak jsme venku). Také rádi a často jezdíme na výlety.

Po obědě tvoříme na výtvarném kroužku z různých materiálů, ale nejraději máme hlínu. Máme vlastní keramickou pec, už je pro nás malá, ale jsme rádi, že ji máme :-).

Také si rádi hrajeme na zahradě a pořádáme na ní slavnosti (i v zimě). Když přijdete do školky uvítá vás náš "dvoreček". Pěkně se o něj staráme a celý rok si ho zdobíme. Vzadu na zahradě máme vlastní bazén a v horkých letních dnech v něm dovádíme, tedy děti dovádějí a paní učitelky bedlivě pečují o jejich bezpečí.

Bc.et Bc. Pavlína Černá; ředitelka příspěvkové organizace

Simona Bencová; ekonomka

• telefon: 484 844 713
  • mobil: 733 745 992

Drahuše Dubšíková; vedoucí stravování pro všechna pracoviště

Kontakty:

KONTAKTY NA TŘÍDY A TŘÍDNÍ UČITELKY NAJDETE POD ZÁLOŽKOU TŘÍDY.