Berušky

Vítejte u BERUŠEK

Do této třídy chodí děti ve věku 2-3 roky. Dohromady nás je sedm holčiček a třináct kluků. Naše třída se nachází na pavilonu, kde se nejvíce kamarádíme s Pavoučky. Máme společnou umývárnu a šatny, kde se učíme ohleduplnosti a ochotě pomoci kamarádům. Třídy jsou oddělené, ale s pavoučky děláme spostu zajímavých činností dohromady výlety, návštěvy divadel, či delší procházky na zajímavá místa se zajímavými cíly.

Ve školním roce 2023 - 2024 nás bude provázet celý rok pohádkovým světem naše kamarádka Beruška. Ta nám pomůže poznat spoustu nových věcí a pomůže nám zvládnout nové a  zajímavé situace. Také se s námi podívá do divadla, knihovny, muzea, tělocvičny, městského parku, na stadion a také pojede s námi na výlety. S Beruškou proletíme několik školních akcích ať už odpolední s rodiči nebo jen dopolední akce v rámci výuky.

Kontakty:

E-mailová adresa: msarbesova-berusky@seznam.cz

Telefon: +420 484 844 706

Mobil:  +420 722 295 020

Omlouvání dětí do 8:00 - v aplikaci TWIGSEE

Kdo se o nás stará?

Třídní učitelka Berušek – Kateřina Strakuľová, DiS.

Učitelka Berušek – Jana Puršová

Školní asistentka – Miloslava Benešová

Třídní učitelka Pavoučků - Magdalena Skokanová

Učitelka Pavoučků - Iva Hujková, DiS.

Provozní – Lenka Sádlová

Kuchařky – Monika Kučerová, Gabriela Ulbrichtová

DENNÍ REŽIM U BERUŠEK

Pro školní rok 2023/2024

6:30 – 7:00     Scházení dětí ve třídě Pavoučků.. Třída Berušek se zde setkává se staršími dětmi ze třídy Pavoučků. (Spontání hry,zájmové aktivity, …). Popřípadě přijímání informací od rodičů.

7:00 Třída Berušek odcházejí s učitelkou do své třídy

7:00 – 8:00     Scházení třídy Berušek. Přijímání informací od rodičů. Ranní hry, spontánní činnosti, didakticky cílené činnost.

8:00 – 8:30     Hygiena, před dopolední svačinou. Dopolední svařina. Hygiena po svačině.

8:30 – 9:15     Výchovně vzdělávací činnost. Každý den začínáme společně s ranním kruhem. Na začátku každého týdne si děti sdělí dojmy z víkendu, co dělaly a co zajímavého zažily. V kroužku se učí novou básničku, říkanku s pohybem. Dále je dětem v ranním kruhu nabízena činnost, které jsou pro ten den připravené. Potom se dětem ukáže, co které centrum nabízí. Děti se tak mohou rozhodnout, ve kterém centru budou. Po skončení jedné činnosti se mohou jít věnovat jiné. Pokud nechtějí, mohou si hrát s hračkami, které si samy vybraly a o které projevily zájem. Vycházíme z potřeb a zájmů dětí, aby vyhovoval jejich individuálním vzdělávacím potřebám a možnostem.  Společné dopolední hry a aktivity.

9:15 – 11:15   Příprava na vycházku – převlékání. Pobyt venku. Délka pobytu je v kompetenci učitelky, která zohlední podmínky a vhodnost oblečení.

11:15 – 11:45  Příchod do MŠ – převlékání. Hygiena před obědem.  Oběd. Hygiena po obědě.

11:45 – 14:00  Rozcházení dětí po obědě, ostatní děti odpočívají.  Příprava pro odpolední odpočinek – převlékání do pyžámek. Čtená pohádka  po obědě. Odpolední odpočinek.

14:00 – 14:30   Převlékání z pyžámek.  Hygiena, odpolední svačina.

14:30 – 16:00    Rozcházení dětí. Informace rodičům. Odpolední hry, činnosti ve třídě Berušek i s třídou Pavoučků.

16:00 – 16:30    Třída berušek přichází ke starším dětem do třídy Pavoučků. Informace rodičům. Do ukončení provozu následují spontánní hry a zájmové aktivity, pohádky z CD, …

Organizační režim dne vychází z RVP předškolní výchovy.

Veškeré činnosti mohou být během dne upravovány, probíhají skupinově nebo individuálně, spontánně nebo řízeně. Vše se přizpůsobuje potřebám a zájmům dětí, aby byly vedeny přirozeným dětským způsobem.

DUBEN

2. 4. Divadlo Koloběžka - Perníková chaloupka

15. 4. Divadélko Ondřej - Pipi dlouhá punčocha

30. 4. Slet Čarodějnic - odpolení akce

BŘEZEN

8. 3. Městská knihovna - Perníková chaloupka

12. 3. Dofocení tabla

13. 3. Výlet - FunPark Liberec

19. 3. a 21. 3. Den otevřených dveří 9:00 - 11:00

20. 3. Vítej, Jaro! - dopolední akce

22. 3. Výlet - Zákupy

26. 3. Velikonoce - odpolední akce

ÚNOR

6. 2. Divadlo Koloběžka - O ZVĚDAVÉ JITRNICI

7. 2. Tělocvična

13. 2. Dopolední akce - Masopustní rej

Děti dětem - ZUŠ Česká Lípa

LEDEN

3. 1. Přišel Ježíšek do školky

9. 1. Divadlo Rolnička - ZIMNÍ MEDVĚDÍ POHÁDKA

11. 1. Dopolední akce - Zima, zima, už je tu!

PROSINEC

1.12. Městská knihovna - O KOBLÍŽKOVI