Veverky

VÍTÁME VÁS U VEVEREK

Školní rok 2023 - 2024

Třída Veverek se nachází v 1. patře naší MŠ. Máme prostornou třídu, která je rozdělena na tři části: lehárna, jídelna a herna.

Ve třídě jsou děti ve věku od 2 do 5 let a navštěvuje ji 25 dětí.

Tento školní rok jsme nazvali "SVĚT KOLEM NÁS", podle toho budeme přizpůsobovat různé akce pro děti i rodiče.

Naše třída každý rok reprezentuje naší školku zdobením vánočního stromečku na náměstí (každá školka má svůj malý vánoční stromeček).

Jsme zapojeni do projektu "Se sokolem do života". Projekt rozvíjí pohybovou gramotnost a učí  lásce nejen k pohybu. V projektu Se sokolem do života, se děti učí vnímat pohyb jako přirozenou součást svého života, a to díky kladné motivaci. Při všech aktivitách je provází postavičky zvířátek. Děti mají své sešity, kde si samolepkami zaznamenávají své výsledky. Vyhodnocení probíhá na konci školního roku a děti čeká vždy hezká odměna.

2. 4.

Focení na tablo

10. 4.

Otevírání zahrady
(dopolední akce pro děti)

24. 4.

Tělocvična

30. 4.

Čarodějnice

(odpolední akce pro rodiče a děti, od 15:00)

• Učitelka ve třídě: Karolina Kašpárková
  • Asistent pedagoga: Zdeňka Kerhartová
  • Kuchařka: Monika Kučerová
  • Provozní: Věra Vaňková

ORGANIZACE DNE VE TŘÍDĚ VEVEREK

6,30 - 8,00

Scházení se děti ve třídě Veverek, ranní hry dle volby dětí, centra aktivit.

8,00 - 8,45

Ranní kruh, cvičení, angličtina, hygiena, svačina, hygiena.

8,45 - 9,45

Hlavní činnosti řízené i nepřímo řízené ve skupinách či individuálně, smyslové, hudební i pohybové hrátky, dramatizace.

9,30 – 11,30

Pobyt venku.

11,30 – 12,00

Oběd.

12,00 - 14,00

Hygiena, převlékání, odpočinek u pohádky, klidové hry u stolečku.

14,00 – 14,45

Převlékání, hygiena, svačina.

14,45 - 16,30

Odpolední zájmové činnosti dětí, pobyt na zahradě či třídě.

Každé ráno v ranním kroužku máme jazykovou chvilku. S dětmi se učíme základní slovíčka. Hrajeme různé hry. Zpíváme písničky a doplňujeme je pohybem.

Písničky, na které se momentálně zaměřujeme:

• Hello, Hello
  • Wheels On The Bus
  • Hokey Pokey

Ve třídě probíhá každé úterý od 13:00 do 14:00 výtvarný kroužek. Na kroužku tvoříme, malujeme, pracujeme s keramickou hlínou a učíme se výtvarným technikám.