Mravenci

Vítejte na stránkách třídy Mravenečků.

Třída Mravnců se nachází v 1. patře budovy školky. Sousedíme zde s kamarády Motýlky, se kterými máme společnou umývárnu. Letos máme ve třídě 25 dětí.Prostory jsou zde sice trochu menší, ale útulné. Děti využívají ke hraní první část třídy se stolečky, kde si kreslí, skládají různé skládačky, pucle, prohlížejí knížky, ale také stolují. V herně si pak na koberci např. staví z kostek, hrají s auty, stavebnicemi,  či tančí.

Po příchodu si děti hrají dle své volby a nabídnuté činnosti paní učitelkou. Před svačinkou, která je v 8:30 se také zabýváme výtvarnou a pracovní činností. Po svačince si pak povídáme k tématu, hrajeme různé hry, cvičíme, učíme se písničky a básničky. Kolem 10. hodiny odcházíme ven. Poznáváme blízké okolí, nebo si hrajeme na zahrádce.

Jednou za měsíc budeme chodit cvičit do tělocvičny.Z a pěkného počasí chystáme vycházky po České Lípě nebo  půldenní výlety do okolí.

Ráno se děti schází od 6.30  hodin ve třídě .

Odpoledne si své dítě můžete vyzvednout do 16.30 hodin ve třídě ,v případě pěkného počasí na zahradě školky.

Těšíme se na spolupráci s vámi rodiči a na naše nové Mravenečky.

O Vaše děti pečují ve třídě u Mravenečků:

Ivana Preusslerová -   třídní učitelka

Adélka Beitlová       -   druhá učitelka

Veronika Krieglerová    - provozní pracovnice

Telefonní čísla:

732 524 513  (Mobilní telefon)

Své děti prosím omlouvejte do 8.00 hodin.Na omluvné SMS  neodepisujeme.

Ostatní informace budou vždy vyvěšeny na nástěnkách v šatně a u třídy. Prosímm čtěte je.

Vítám všechny děti opět ve školce.

Co nás ještě čeká v  letošním    školním  roce:

14.5.  focení dětí na tabla  - všechny děti

26.5.  – focení celé třídy na zahradě MŠ a dofocení dětí,které se ještě nefotily na tablo.

1.6.  –   Oslava Mezinárodního dne dětí -  dopoledne na zahradě  MŠ

10.6. – Netradiční  školní  olympiáda   – dopoledne  na zahradě  MŠ

15.6.  – vyšetření očí  -náhradní  termín pro objednané děti

18.6. – 19.6.  -  spaní ve školce – pro starší děti – odpolední akce

23.6.sférické kino  - ZŠ Roháče z Dubé  –  dopolední akce  ,cena 80,- Kč

30.6. –   závěrečná  zahradní  akce pro rodiče a děti

Určitě to nejsou všechny akce. Přibydou ještě výlety. Změny prosím čtěte i na nástěnce v MŠ.

Upozornění

Od pondělí 22.2. 2021 se bude ve školce malovat celé první patro. Začíná se u Mravenečků.

Proto se děti od Mravenečků  v pondělí 22.2. 2021  budou ráno scházet ve sborovně . / Je to rovně,když půjdete ze šatny./ Děti i nadále svlékejte v naší šatně.

Další dny možná dojde ke změně. Prosím sledujte informace ve školce.                             Děkujeme za pochopení.

Co nás čeká v únoru?

Ve středu  3.2.  - jdeme do tělocičny.  Nezapomeňte dát dětem batůžek a pití.

Omlováme se rodičům, z důvodu jarních prázdnin ,byla škola uzavřena. Dostaneme náhradní termín.

V týdnu od 8.2. by měl opět začít keramický kroužek. Naše třída vždy ve čtvrtek.

v úterý 16.2.   se skuteční ve školce karneval. Prosím rodiče o přípravu masky pro své děti. Děkujeme.

Od  středy  10.2.  začnou ve třídě u mravenců probíhat individuální schůzky s rodiči.Na nástěnce v šatně je vyvěšená

tabulka s možnými časy schůzek.Pokud se v termínech vypsaných ve školce nemůžete dostavit, je možné se domluvit

individuálně.

Ostatní akce jsou bohužel pozastaveny.

Co nás čeká v lednu?

Bohužel díky koronaviru jsou dočasně všechny akce zrušeny.

Keramický kroužek se zatím do odvolání nekoná. Zahájení včas oznámíme.

Od 15.1. odešla ze školky paní učitelka Renáta a přišla nová slečna učitelka Adélka Beitlová.

Co nás čeká v prosinci?

4.12.   -   přidou do školky Mikuláš ,čert a anděl.

Akce proběhne dopoledne na zahradě mš.Prosím oblékněte děti na ven.

16.12..  -  Besídka u mravenečků.

Děti se už nemohou dočkat Vánoc a tak jim zpříjemníme čas čekání besídkou.

Proběhne  v dopoledních hodinách ve třídě. Dejte dětem do školky trochu cukroví.

16.12. - zveme všechny rodiče na 15,30 hodinu do školky. Protože se nemůžeme sejít na besídce  ve třídě,sejdeme

na zahradě mš.Zazpíváme si,ochutnáme cukrocí a zastavíme se v předvánočním shonu.

Přejeme všem rodičům krásné a pohodové svátky a do Nového roku hodně zdraví a štěstí.

Ivana a Renáta

Co nás čeká v  měsíci   listopadu?

25.11.  - tělocvična  - dopoldne v tělocvičně v ZŠ Pátova. Dejte dětem batůžek a 1x pití.

Z důvodu coronaviru byly zrušeny  - pohádka v MŠ a pohádka v knihovně.

Co nás čeká v měsíci říjnu?

5.10.  -     dopolední akce v mš -  "Pane pojďte si hrát"

7.10.  -     vánoční focení ve školce. Informace dostanou rodiče ve školce.začátek v 9,45 hodin.

13.10. -      pohádka od 10.00 hodin v Městské knihovně v České Lípě .Název  "O zlé koze".

21.10. -   dopolední vycházka třídy do  lesa na Holém Vrchu,pod názvem  "Ferda Mravenec v lese".

Děti přijdou do školky ráno do 8.00 hodin.S sebou si vezmou batůžek a 1x pití.Svačinu vezmeme .

návrat na oběd.

26.10. -   dopolední akce na zahradě mš s názvem  "Padá listí na zahradě".

Od měsíce října začne ve školce keramický kroužek pro děti. Informace podají paní učitelky ve třídě.

ZÁŘÍ

V měsíci září jsme se poznávali,učili jsme se jména kamarádů,seznamovali jsme se se školkou.

Byli jsme se podívat na výstavu v DDM Libertin , která se jmenovala "Co zahradníček vypěstoval". Děti poznávaly ovoce ,zeleninu,obilí,atd.

V pondělí 21.9. shlédneme pohádku ve školce s názvem "Mokrá pohádka".

Dále v měsíci říjnu půjdeme poprvé do tělocvičny v ZŠ Pátova, do knihovny na pohádku a připravujeme dopolední vycházku do lesa.

Od měsíce října nabízíme ve školce keramický kroužek.Pokud máte zájem nahlaste se u učitelky.

Z důvodu koronavirového opatření jsme doposud nesezvali schůzku rodičů.pokud máte jakékoliv dotazy,ptejte se třídní učitelky.

Ve fotogalerii nejdete naše první foto.